Tedaviler

Yaşam boyu öğrenim felsefesini benimseyen Zeynep Gençer Gökbayrak, estetik diş hekimliği, ileri implantoloji teknikleri, Lamina veneer, diş hekimliği botoks uygulamaları, periodantal cerrahi uygulamaları eğitimleri başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında kongre, kurs ve bilimsel toplantılara katılarak mesleki gelişimini sürdürmektedir.

Kliniğimizde Yapılan Bazı Tedaviler

2019 yılından itibaren kurucusu olduğu muayenehanede diş hekimliğinin tüm alanlarında uzman ekibiyle birlikte hizmet vermektedir.

chair, dentist, dental-2584260.jpg

ESTETİK GÜLÜŞ TASARIMI

Estetik Gülüş Tasarımı diş ve diş etinde görülen şekil bozukluğu, orantısızlık, dişlerin renk değişikliği vb. sorunlarda hastanın yüz şekline göre doğal ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlayan tedavi yöntemidir.

pexels cedric fauntleroy 4270374

DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerde meydana gelen renk değişikliği durumlarında, diş yüzeylerindeki mine ve dentin yapısında oluşan renkli maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir

pexels daniel frank 305566

KANAL TEDAVİSİ

Enfekte olan veya çürüyen dişin özünün çıkarılarak, dişin dezenfekte edilip tekrar dolgu ile kapatılmasını ifade bir tedavi yöntemidir.

Diş Sağlığınız İçin Profesyonel Çözümler

Tüm diş ve diş hastalıkları tedavilerinizde lisanslı ve yüksek kaliteli ürünler tercih edilmektedir. Diş konusunda işinizi şansa bırakmak, geri dönüşü olmayan kayıplara neden olabilir.

Estetik Dolgu

Kişinin doğal diş renginde ve şeklinde kendi dişlerinden ayırt edemeyeceği kompozit dolgu maddesi kullanılarak yapılan ve estetik gülüş tasarımı sağlayan bir tedavi yöntemidir

İmplant Tedavisi

Ağızda eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen vidaların üzerine kron, köprü vb. diş protezleri yerleştirerek eksik dişlerin yerinin doldurulması yöntemidir

Porselen Lamine Diş Kaplama

Diş beyazlatma ile sonuç alınamayan veya yapısal bozukluğa sahip dişlerin sadece ön yüzeylerinin 0.3-0.7 mm inceltilerek minimum doku kaybı ile yapılan bir tedavi yöntemidir

All On Four İmplant Tekniği

Geleneksel yöntemlerin oldukça gelişmiş bir şekli olan bu yöntemde her eksik bir diş için bir implant kullanmak yerine belirli açılarla yerleştirilen dört adet implant üzerine diş protezi sabitlenir

Diş Eti Çekilmesi

Dişlerin çevresindeki yumuşak dokuya zarar vererek dişleri destekleyen kemiği yok eden dişlerin gevşemesine ve diş kayıplarına neden olan ciddi bir diş eti enfeksiyonudur

Mini Dental İmplantlar

Çene kemiğinde meydana gelen erimeler sonucunda çene kemiğinin dar olduğu durumlarda kullanılan dar çaplı implantlardır

Yirmi Yaş Dişleri

Genellikle 16-20 yaş arasında çıkan, çenenin her iki tarafının en sonundaki üçüncü büyük azı dişleridir. En son çıkan kalıcı dişler olduğu için, ağızda yeterli alan bulunmadığı ve çene yapısına uyum sağlamadığı durumlarda, diş eti dokusunun veya kemiğinin altında gömülü olarak kalabilir. Bu durumda ağrı, apse ile birlikte çene yapısının bozulmasına ve komşuluğunda bulunan diğer dişlerin sağlığının olumsuz etkilenmesine de yol açabilir.

Diş Eti Hastalıkları

Erişkinlerde diş kayıplarının en büyük nedenidir. Diş eti iltihabı (gingivitis) ile başlayan diş eti hastalıklarında bu erken dönemde kırmızı ve şişmiş diş etleri görünür. Ağız kokusu, küçülen diş etleri ve hassas dişler diş eti hastalıklarının belirtileridir. Erken dönemde tedavi edilmezse dişleri çene kemiğine sabitleyen periodental bağ iltihaplanır. Periodontitis adı verilen bu iltihaplanma ciddi bir diş eti hastalığı olup vakit kaybedilmeden tedavi edilmelidir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum seramik ve porselen malzemeden yapılan sağlam bir elementtir. Beyaz bir malzemeden oluşan ve metal içermeyen zirkonyum dişlerde meydana gelen renk değişikliklerinde, estetik gülüş tasarımında ve daha önce işlem gören dişlerin restorasyonunda kullanılır. Ön dişlerde estetik açıdan güzel bir görünüm sağlarken arka dişlerde ise sağlamlık açısından bütünlük oluşturur.

8d91bb134277713.61d30301857ca

Diş Tedavisinde Uzman Çözümler

Erişkinlerde diş kayıplarının en büyük nedeni diş eti hastalıklarıdır. Diş eti iltihabı (gingivitis) ile başlayan diş eti hastalıklarında bu erken dönemde kırmızı ve şişmiş diş etleri görünür. Ağız kokusu, küçülen diş etleri ve hassas dişler diş eti hastalıklarının belirtileridir. Diş eti iltihabı erken dönemde tedavi edilmezse dişleri çene kemiğine sabitleyen periodental bağ iltihaplanır. Periodontitis adı verilen bu iltihaplanma ciddi bir diş eti hastalığı olup vakit kaybedilmeden tedavi edilmelidir.